Cafe Sunum Tahtası

Cafe sunum tahtası ile birlikte konseptinizin içerisine otantik havalar katabileceğiniz gibi gelen müşterilerinizin samimi bir ortamda zaman geçirmelerini de sağlayabilirsiniz.

Kafelerde gelen müşterilere istedikleri yiyecek ya da içeceklerin servis edilmeleri için sunum tahtalarının kullanımları son zamanlarda oldukça artmıştır. Özellikle içeceklerde bu şekilde sunum tahtalarının kullanılması sayesinde daha şık bir görüntü elde edilebildiği gibi gelen müşterilerin de daha iyi bir konseptte zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Kullanılacak olan cafe sunum tahtalarının birden fazla çeşit ve özellikte olması ile birlikte mutlaka siz de kendi konseptinize uygun olanı bulabileceksiniz. Bunun yanı sıra kolay işlenebilir olması nedeniyle kendi istediğiniz şekillerde sunum tahtalarının yapılmalarını da sağlayabilirsiniz.

sunum tahtası modelleri
doğal ahşap sunum tahtaları

Steak Tahtası

Müşterilerinize vereceğiniz etlerin üzerine konuşabilmesi için özel olarak yapılmış olan bu tahtalar ile birlikte aynı zamanda daha sağlıklı bir koşul da sunulmuş olabilecektir. Her farklı yemek ya da atıştırmalık için farklı özelliklerde üretimleri yapılan bu tahtalar ile daha şık sunumlar yapabilirsiniz.

Baharatlık Sunum Tahtası

Kafelerinizdeki masaların üzerlerine konulacak olan baharatlıkların konulabileceği baharatlık sunum tahtası kullanımı ile birlikte daha derli toplu bir görünüm sağlanabileceği gibi şık bir görüntü de elde edilebilecektir. Bununla birlikte yapılacak olan servislerde de sunum tahtalarının etkin kullanımı sayesinde konsept tamamlanmış olabilecektir.

Sunum Tahtaları Neden Kullanılır?

Özellikle son dönemlerde kafe ve restoran tarzı yerlerde sunum tahtalarının kullanımları oldukça artmıştır. Yemek sunumlarında ya da atıştırmalıkların sunumlarında kullanılan bu tahtalar genel olarak gelen müşterilerin de daha şık buldukları bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra alternatiflere göre daha sağlıklı olması ve sunumların daha derli toplu şekilde yapılabilmesine imkan sağlaması nedeniyle de dikkatleri çekmektedir. Dayanıklı olmaları ve doğru kullanım ve temizlik yöntemlerinin uygulanması ile birlikte daha uzun süreler kullanılabilecek olan bu sunum tahtaları maliyetlerin de düşmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kafelerinizin isimlerini ya da logolarını üzerlerine yaptırabiliyor olmanız ayrıca tercih nedenleri arasında yer almaktadır.

Sunum Tahtası Nasıl Yapılır?

Kullanılacak olan alanlara göre farklılık gösterecek özelliklerdeki ağaçlardan yapılan sunum tahtalarının yapım aşaması diğerlerine göre daha kolaydır. Kolay işlenebiliyor olmaları sayesinde istenilen şeklin kolaylıkla verilebildiği ağaçların yontularak ya da kesilerek istenilen formlara getirilebilmeleri de sağlanmaktadır. Bu şekilde talep edilen boyut ve şekillerde sunum tahtaları kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak buradaki en önemli nokta ne için kullanılacağı olmaktadır. Kullanılacak olan ağaç türlerinin özelliklerine göre yapılacak olan sunum tahtları farklı alanlarda kullanılmaktadır. Yemek sunumunun yapılacağı sunum tahtası ile içecek sunumunun yapılacağı sunum tahtaları aynı özelliklerde olmayacaktır. Özellikle üzerinde yiyeceklerin servis edilecekleri sunum tahtaları yemekleri içlerine çekmeyecek ve kendi tatlarını yemeğe geçirmeyecek özelliklerde olması gerekmektedir. Aksi durumda her servis için yeni bir yemek sunum tahtası kullanılması gerekecektir. Bu da doğru bir yöntem olmayacaktır.

Sunum Tahtası Temizlikleri ve Bakımları

Sunum tahtalarının temizliklerinin ve bakımlarının zamanında yapılması daha uzun süreli kullanımlara da imkan sağlayabilecektir. Özellikle kullanımların ardından üzerlerindeki yemek artıkları çok kurumadan müdahale edilmesi daha kolay temizlenmelerine yardımcı olabilecektir. Porselen, cam ya da plastik tabaklar gibi sıcak su içerisinde bekletilmemesi ve temizliklerinde deterjan kullanılmaması gerekecektir. Aksi durumda tahta bunları içine çekebileceğinden tekrar kullanılamaz duruma gelecektir. Sadece kirlendiklerinde sıcak sabunlu bir suyla yıkanarak daha sonra durulanmaları ve ardından temiz kağıt havluyla da suyu çekmesine fırsat bırakmadan kurulanmaları gerekmektedir. Bu şekilde ahşap sunum tahtası temizliği kolaylıkla yapılabilecektir.