et sunum

Et sunum tahtası

Et sunum tahtası ;

Mutfaktaki en iyi yardımcımız olan et tahtası kullanışlı, kaliteli, uzun ömürlü, şık ve dekoratif olmalıdır. İster evlerde ister işletmelerde olsun et tahtasının kullanımı ve temizliği çok büyük önem taşır.

Et Tahtası Nasıl Olmalıdır?

  • Uzun ömürlü bir et tahtası için ürünün kesinlikle son derece sağlam ve dayanıklı bir ağaçtan yapılması gerekmektedir. Çünkü et tahtaları eğer sağlam bir ağaçtan yapılmazlarsa zamanla şeklini ve formunu kaybedebilir, çarpılabilir, çatlayıp delinebilir, böceklenme gibi olumsuzluklar yaratabilir. Et tahtasının sağlam olması kalınlığı ile değil, ağacın kalitesi ile ilgilidir. Elbette et tahtasının kalın olması sağlamlığının bir ölçütü olabilir ancak bu işe uygun olmayan bir ağaçla üretilen et tahtaları ne kadar kalın olursa olsun zamanla deforme olacaktır.
  • Et tahtasının malzemesi olarak tercih edilecek olan ağaç türü suya dayanıklı, sağlam dokulu, çarpılma ve deformasyona karşı dirençli olmalıdır. Huş türündeki ağaçlar, özellikle gürgen ağacı, iroko ağacı, su kontrası gibi ağaçlar tercih edilmelidir. Bu ağaçlar gemi, tekne, kaldıraç, maden direği gibi ürünler için tercih edilen son derece sağlam, dayanıklı ağaçlardır.
  • Et tahtasının kalınlığı kolayca kaldırılabilecek kadar ince, üzerinde rahatça çalışılabilecek kadar kalın olmalıdır.
  • Et tahtasının üzerinde çürükler, delikler, çatlaklar olmamalıdır. Çünkü bunlar ağacın sağlam olmadığının, kolayca çürüyebileceğinin göstergesidir.

Et Tahtası Nasıl Üretilir?

Et tahtasının üretimi için uygun olan ağaçlar kesilerek bir süre bekletilir. Bu bekletme işlemi ağacın formunu, rengini almasına ve kuruma esnasında ortaya çıkan küçülmeyi ve form değişikliklerini sabitlemek açısından önemlidir.

Et tahtasının kalınlığı ve büyüklüğü ayarlanır, yüzeyi pürüzsüz hale getirilir ve kullanıma hazır hale getirilir.

Et Tahtası Nerelerde Kullanılır?

Peki, et tahtası nerelerde kullanılır? Et tahtası her türlü mutfakta, işletmede, markette, kasap ve şarküteri gibi dükkanlarda kullanılır. Üzerinde kesim yapılan her türlü yer ve mutfakta kullanılan et tahtaları özellikle cafe ve restoran gibi sürekli olarak et kesim ve pişirimi yapılan yerlerde çokça kullanılır.

Et tahtasının kullanım alanı çok geniş olsa da doğru kullanımı çok önemlidir. Et tahtasının temizliği, bakımı ve kullanımında dikkat edilmesi gereken şeylere önem verilirse et tahtasının ömrü daha uzun olacaktır ve bakteri oluşumunun önüne geçilecektir.

Peki, et tahtasının temizliği nasıl olmalıdır ve bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Et Tahtasının Temizliği

Et tahtasının temizliği çok önemli bir konudur çünkü iyi temizlenmeyen tahtalar, üzerinde oluşan bıçak darbelerinin yarattığı çizikler arasında bakteri oluşmasına sebep olur ve bu da son derece sağlıksızdır.

Et tahtasının temizliği için her kullanımdan sonra su ile temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Temizlik yaparken et tahtasının üzerine bir miktar karbonat dökülerek sıcak suya batırılmış bir bezden yardım alınabilir. Bu hem doğal, hem de sağlıklı bir temizleme yöntemidir. Ayrıca et tahtası sirke ile de temizlenebilir. Bunun için de temiz olan bir sprey şişesinin içerisine elma sirkesi koyularak tahtaya püskürtülebilir.

Et tahtasını mümkün olduğunca deterjanlar ile temizlemeyin çünkü ahşap deterjan içine hapsedebilir ve bu da son derece sağlıksızdır.

Et Tahtasının Bakımı

Et tahtasını kullandıktan sonra kaldıracaksanız mümkün olduğunca az alanı yüzeylere temas ettirmelisiniz. Et tahtasını kuru bir yerde asılı olarak muhafaza edebileceğiniz gibi dolaba koyacaksanız da dik vaziyette koymalısınız. Et tahtasını yatırıp üzerine bir şeyler koymanız hava almayı engelleyebilir ve bakterilere davetiye çıkarabilir.

Ayrıca et tahtasının üzerinde çok fazla çizik olursa ve kullanım esnasında ahşap parçaları ve tozları çıkmaya başlarsa zımparalayabilirsiniz.

Read more

Özel sunum tahtaları

Ahşap özel tasarım ve kişiye özel sunum tahtaları ;

ahsap-kahve-sunum-tahtasi

Kafe ve restoranlar için özel sunum tahtaları yerli ağaçtan üretilen doğal ahşap sunumlar.İmalatını yapmakta olduğumuz kişiye özel tasarımlar için bizimle iletişime geçin.

ahsap-sunum-oval

Oval özel tasarım ahşap sunum peynir sunum,ekmek sunum,steak et servis sunumu gibi bir çok ihtiyacınıza yardımcı olabilecek özel sunumlar.

araba-sunum-tahtasi

Minikler için tasarım araba ahşap sunum.

ekmek-sunum-ahsap-tepsi

Ekmek ve kahvaltı servisleri için istenilen ebatlarda üretilen doğal ahşap sunumlar.

hello-kity-sunum

Hello kity ahşap servis tahtası istenilen ölçülerde üretim yapılmaktadır.

kafe-sunum-tahtalari

Kafeler için özel sunum tahtaları.

maymun-ahsap-sunum-tahtasi

Maymun servis sunum tahtası dut ağacı,ceviz ağacı,kayın ağacı,zeytin ağacı,teak ağacı,maun ağaç desenleri ile.

kahve-sunum-horeka ozel-sunum-tahtalari-istanbul servis-sunum-ahsap

Ahşap sunumlar,servis,özel tasarım kahvaltı,steak et sunum servis tahtaları doğal ahşap üretim.

Read more

Steak et tahtası

Steak et tahtası modelleri ve kullanılan ağaç özellikleri ;

Steak sunumlarında ahşap sunumun en büyük özelliklerinden biri doğal görünüm dışında etin ısı kaybının önlenmesidir.Tüm steak tahtalarında olduğu gibi yağın kolaylıkla süzülebilmesi,için tahta kenarlarında bir kanal bulunur bu özellikle yağın süzülmesinin dışında,sunum sonrası kolay temizlenmesini sağlar.Kullandığımız yerli ağaçlar sayesinde sağlıksız bir ağaç olan bambu ürünleri tercih etmemenizi öneririz.% 100 doğal ve yerli steak tahtalarımızda asla mobilya cilası verniği kullanılmamaktadır.Zeytin yağı yedirilerek uygulama yapılır.

et-tahtasi-fiyatlari

cafe-et-sunum dogal-et-sunum-tahtalari

Sliced medium rare grilled Beef steak Ribeye with broccoli on cutting board on wooden background

Sliced medium rare grilled Beef steak Ribeye with broccoli on cutting board on wooden background

et-sunum-servis

et-tahtalari-steak

kucuk-et-sunum-tahtalari steak-sunum-modelleri steak-tahtasi-modelleri en-guzel-sunumlar steak-sunum-modelleri

Read more

Peynir & Et sunum tahtaları

Doğal ahşap sunum tahtaları ;

Tamamen doğal ağaçtan ürettiğimiz % 100 yerli ağaçların kullanıldığı,Birbirinden şık tasarım sunum tahtalarımız istenilen ebatlarda ve kişiye özel olarak üretilmektedir.Doğal ağacın muhteşem dokusu sayesinde sunumlarınızda bir adım önde olmanızı sağlar. 🙂

ahsap-sunum-2016 ahsap-sunum-istanbul dogal-sunum-tahtasi kalp-seklinde-sunum-tahtasi steak-sunum-istanbul sunum-tahtalari tasarim-sunum-tahtalari

Yiyecek ve içecek sektörüne farklılık getiren www.sunumtahtasi.com Kişiye özel sınırsız model desteği sayesinde hayallerinizi gerçekleştiriyor.

Sipariş ve fiyat bilgisi için lütfen :

Ahşap sunum tahtaları imalatı.

Küçük sokak no:4 Sultan Ahmet -Fatih -İSTANBUL

0212 527 00 18 – 0532 341 61 56

Read more