Steak Sunum Tahtaları ; 

Steak sunum tahtaları diğer et sunum tahtalarından daha özel ve görsel anlamda daha etkileyici bir tarza sahip olduğu için oldukça büyük ilgi görüyor.

Ülkemizde et kültürü her zaman üst seviyelerde olmuştur. Bu anlamda son dönemde etlerin sunumu da lezzeti kadar ön plana çıktığı görülüyor. Çünkü günümüz lezzet dünyasında lezzet kadar görsel tatminde oldukça ön plana çıkıyor.  Etler içerisinde ise sunumun en önemli olduğu ve insanların en çok tercih ettiği et türleri olarak Steak yani biftek etleri geliyor. Bu sebeple Steak sunum tahtaları tasarım ve görsel anlamda diğer et sunum tahtalarından ayrılıyor.Et sunumlarının doğal ahşap sunum tahtaları ile servis edildiği bu günlerde,Bambu ve benzeri zararlı ağaçlar yerine, çok daha sağlıklı, doğal zeytin, ceviz ve meşe ağacı gibi bakımı kolay, dokuları ile Restoran,Otel sunumlarında çok daha şık görseller hazırlamanıza yardımcı olacak olan doğal sunum tahtalarımızı, tercih edebilirsiniz.

Steak etler görselliğin kendini en çok belli ettiği ve yapılan sunum ile çok daha etkileyici olan et türleri arasında yer alıyor. Diğer et türlerine göre daha nadir olan Steak etler için kullanılan sunum tahtaları bu kalite ve nadideliği yakalayacak tarzda oluyor. Steak sunum tahtalarında özellikle biftekler için yapılan sosların da yer alacağı kısımların olması son derece önemli olarak görülüyor.

Steak Sunum Tahtası Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Steak sunum tahtaları diğer sunum tahtalarına göre görselliğin ve aynı zamanda kalitenin daha çok ön planda olduğu sunum tahtaları olarak görülüyor. Biftekler mönülerde son derece özel ve tercih edilen bir et çeşididir. Bu et çeşidinde lezzet anlamında en iyi seviyeyi yakalamak yapılan sunum ile yakından alakalıdır. Bu sebeple steak sunum tahtası alırken dikkat edilecek hususlar ise şu şekildedir;

  • Steak sunum tahtalarının görselliği önemli olduğu için görsel anlamda estetik ağaç türlerinden yapılmış tasarımların tercih edilmesi gerekiyor.
  • Diğer sunum tahtalarına göre çok daha yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı uzun kullanım ömrüne sahip tasarımların tercih edilmesi gerekiyor.
  • Steak sunum tahtalarının farklı tasarımlara sahip olması gerektiğinde daha esnek yapıda malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Çünkü bu sunum tahtalarının diğerlerine göre görsel farklılığı daha fazla olmalıdır.
  • Steak et kültürüne uygun tasarımda sunum tahtalarının seçilmesi görsel bütünlüğü yakalama noktasında çok daha etkili olacaktır.
  • Bu sunum tahtalarının yapı itibari ile bıçak izlerinden çok fazla etkilenmeyecek türde olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü belirgin bıçak izleri sunumun estetikliğini olumsuz etkiliyor.

Steak Sunum Tahtalarının Muhafaza Edilmesi

Steak sunum tahtaları yoğun bir şekilde kullanıldığı için kullanım ömrünü uzatmak ve görsel anlamda deformasyonun olmaması için bu tahtaların muhafaza edilmesinde bazı hususlara dikkat edilmelidir. Aksi taktirde kullanım ömrü kısalan Steak sunum tahtaları bir süre sonra görsel anlamda da etkili bir Steak sunumu yapmaktan oldukça uzaklaşıyor. Steak sunum tahtalarının muhafaza edilmesi noktasında en önemli husus kesinlikle kuru ortamlarda ve dik olarak muhafaza edilmesidir. Ya olarak muhafaza edilen tahtaların kullanım ömrü azalırken tahtaların dik olarak saklanmaması bakteri riskini ortaya çıkarıyor.

Steak Sunum Tahtası Fiyatları

Steak sunum tahtaları klasik et sunum tahtalarına göre tasarımsal anlamda daha estetik görünüme ve bifteklerdeki soslarında kullanılabilmesi için daha işlevsel bir görselliğe sahiptir. Bu sebeple klasik et sunum tahtalarına göre daha pahalı olan bu modeller diğer kalite ve yapısal özellik bakımında et sunum tahtaları ile aynı özelliklere sahiptir. Steak sunum tahtalarının fiyatları tahtanın ağaç kalitesi, tasarımı, büyüklüğü, işlevselliği gibi unsurlara göre belitleniyor. Günümüzde özel tasarımsal steak sunum tahtaları en maliyetli sunum tahtaları arasında yer alıyor. Ülkemizde kalite ve standart anlamında son derece etkileyici tasarımlar oldukça uygun fiyatlarla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.